Články označené budíkem jsou přednastavený...


UPOZORNENI: Pokud se divite, ze tu uz nejakou dobu nejsem, tak to je z toho duvodu, ze jsem na dovolene v Italii... Velice se omlouvam, ale nebudu tu jeste mesic, protoze hned 19. jedu na skautsky tabor... Dobrodruztvi Eset pak dopisu, ale kapitolka na Facebook a Krutomluve bude spojena...

Vase Kapitanka Nemo, sedici v jedne male internetove kavarne...

Seznam a pocity

6. června 2010 v 16:04 | Kapitánka Nemo |  O mě
Music
Řekla jsem si, že sepišu seznam kapel a lidí, jejíchž písničky (a/nebo hudbu bez slov) poslouchám. Není to tak, že když je to na prvním místě, tak to znamená, že to poslouchám víc, než když je to na místě pátém. V závorce je uvedená nejlepší písnička.

1. Apocalyptica (Ruska)
2. Nightwish (Nemo)
3. Mozart (Malá noční hudba)
4. Vivaldi (Čtyři roční období - Zima)
5. Rammstein (Moskau)
6. Dark Sanctuary (Les Memoires Blessees)
7. Two Steps From Hell (Love & Lose)

A teď vám popíšu své pocit k písničkam, uvedeným v závorce. Začnu od konce.

7. Two Steps From Hell a Love & Lose
Hudbu Two Steps From Hell mám ráda kvůli dramatičnosti. Právě proto jsem vybrala tuto písničku. Jejích hudba je nádherná, když jí poslouchám (což je většinou v noci) připadá mi můj pokoj jako magický vesmír. Tma pokoje a světlo svíčky, kterou mám před spaním rosvícenou. Máme doma elektřinu, nebojte se, ale svíčky zbožňují.

6. Dark Sanctuary & Les Memoires Blessees
Dark Sanctuary moc neposlouchám, jejích písničky mi připadají divné. Hlavně kvůli náboženským tématům, které do svých písniček vkládají. Ale Les Memoires Blessees se od jiných jejích písniček liší. Les Memoires ani není písnička. Je to také hudba. Fascinuje mě klavír, slažený s deštěm. A na konci odbíjející hodiny. Právě kvůli této "písničce" jsem zařadila Dark Sanctuary do svého sezamu.

5. Rammstein & Moskau
Tuto skupinu jsem poslouchala asi rok. Jejích písničky jsou tvrdé a text většiny písniček obsahuje sprostý obsah. Vezmeme například písničku Pussy. Melodie jejích písniček se mi líbí avšak pouze v tom případě, že neznám překlad. Ale stejně jsem Rammsteiny zařadila do svýho seznamu. S písničkou Moscau. Tuto písničku zpívají se skupinou T.A.T.U. (kterou jsem také nějakou dobu poslouchala, ale už ne). Sice tam moje rodné město pomlouvájí, ale říkají tam o Moskvě i něco pěkného. Třeba na začátku. "Tato písnička je o nejnádhernějším městě světa - Moskva!" sice to říkají TATU, ale mě to navadí. Rammsteiny vlastně poslouchám doteď. Když někam daleko jedeme autem, vždy je mi špatně. (jak se řekne spisovně, že se vždy pobleju?? xD) Ale jednou jsme jeli do Tropical Islandu a já jsem zrovna měla na MP3 staženo pár písniček od Rammsteinu. Poslouchala jsem celou cestu a nic. Nebylo mi vůbec špatně! Takže teď když někam jedem, vždy mám MP3 po ruce.

4. A. Vivaldi & Winter
Tato skladba je z klasiky abolutně nejlepší, vždy ráda poslechnu zvuk housli. Když poslouchám tuto skladbu, vždy si představují různé okamžiky ze svých zimních zážitku.

3. Mozart & Malá noční hudba
Mozart se u mě v srdci usidlil už v mých 5 letech. V okamžiku, kdy jsem začala chodit na balet. Když poslouchám tuto hudbu, vždy si vzpomenu na tvrdý trénink, ale pozdějí na nádherné vystoupení a nadšení v očich rodičů. Doteď, i když už na balet nechodím si rada vzpomenu na tance z minulosti a zopakuju je. I když už zapomínám. Když poslouchám "Malou noční hudbu" vždy si představují tanec andělu.

2. Nightwish & Nemo
K této skupině mě přivedla spolužačka. Nevím, co bych o ni měla napsat. Nevadí mi odchod Tarji. Nevadí mi Anett. Pisnička Nemo mě přivádí k vzpomínkam na školu. K vzpomínkam na přátele a k myšlenkam, kdy to už skončí?

1. Apocalyptica & Ruska
Ani o tédle skupině nevim, co napsat, avšak zvuk jejích violoncell zbožňuju. Při jejích skladach se vždy odpočinu. Okamžiky, kdy poslouchám Apocalypticu jsou pro mě velice cenné. Nemusím při nich myslet. Což je jediná doba, kdy myslet nemusím. Ano, máte samozřejmě pravdu, také nemusím myslet, když spím... Sen a Apocalyptica... Výborně se k sobě hodí...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hermiona - tvoje SB ♥♥♥ hermiona - tvoje SB ♥♥♥ | Web | 6. června 2010 v 16:34 | Reagovat

Máš to krásně napsané =) já jsem v životě nic s toho neslyšela ale podle toho jak to popisuješ bych to možná mohla skusit xD Je zvláštní, že když si poslouchala v autě ty písničky, tak ti nebylo špatně...možná bych to mohla vyskoušet až pojedem do chorvacka xD

2 hermiona - tvoje SB ♥♥♥ hermiona - tvoje SB ♥♥♥ | Web | 6. června 2010 v 19:49 | Reagovat

Hej tak to je výborný nápad ! xD taky sem o tom přemýšlela ale moje kámošky o HPCH neví.  určitě máte moje svolení a až to natočíte tak mi to pošlete ! Kde vlastně bydlíš, že bych se přijela podívat na natáčení xD

3 Denda-twoje Affs♥♥♥ Denda-twoje Affs♥♥♥ | Web | 7. června 2010 v 8:42 | Reagovat

poslouchám trochu jinou hudbu,ale rammstein občas taky =0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.