Články označené budíkem jsou přednastavený...


UPOZORNENI: Pokud se divite, ze tu uz nejakou dobu nejsem, tak to je z toho duvodu, ze jsem na dovolene v Italii... Velice se omlouvam, ale nebudu tu jeste mesic, protoze hned 19. jedu na skautsky tabor... Dobrodruztvi Eset pak dopisu, ale kapitolka na Facebook a Krutomluve bude spojena...

Vase Kapitanka Nemo, sedici v jedne male internetove kavarne...

Je opravdu "hadice" ??

17. května 2010 v 20:28 | Kapitánka Nemo |  St. Maria aneb Svatá Mařka
kapitankanemokeca.blog.cz
Všimla jsem si...

Tento článek má patřit k pondělku, 2010/05/10
Jako první úkol mám vám povědět něco o hadech...

a) Určitě všichni víme, čím hadi dýchají. Pokud patříte mezi ty, kdo to neví, prozradím vám to, dýchají jazykem...
b) Hadi většinou patří mezi záporné postavy (vezmeme na příklad téhož Harryho Pottera...)
c) Sice patřím ve skautících mezi užovky, ale ty se sem nepočítají nybř většina hadů je jedovatá...

Teď tu máme osnovu na slohovou práci:

1. Úvod - Úvod do slohové práce, Svatá Mařka
2. Stať:
a) Všechno o hadech
° Dýchání hadů
° Hadi jako účinkující příběhů
° Had jako takový
° Hadi a lidí
b) Dosazujeme svatou Mařku
3. Závěr - Závěr, aneb co z toho vyplývá

Osnovu máme, teď ještě napsat slohovku...

BLOGOVÁ SLOHOVÁ PRÁCE Č. 1

Napsala: KAPITÁNKA NEMO


Jak určitě všichni víme Saint Maria (dále pouze svatá Mařka) je všemi oblíbená učitelka Německého jazyka. Tato slohová práce patří mezi moje nejlepší slohovky, nybř jí píšu ze svých pocitu.
O hadech vypovídájí několik zajimavých fakt. Jako první je třeba uvést, že narozdil od jakékoli jiné zvěře, dýchají jazykem. Stejně zajimavým faktem je, že jsou hadi uvádění jako záporné postavy. Vezmem napříkad Harryho Pottera a celý jeho svět. Lord Voldemort - nejobávanější děda, který chová hady. Mluvíš s hady - jseš odpad a nikdo se s tebou nebude bavit. Ale proč jsou pro všechny ty hadi tak hnusný? Protože jsou jiný! Mají dva duté zuby, uvnitř kterých prochazí jedová žláza, přes kterou proudí jed. Jsou jen dva vysvětlení jevu nesnášenlivosti lidí a hadů. Jako první tu je, že lidí hadům závidí. Tento důvod není moc praděpodobný, více pravděpodobný je ten druhý. Lidí se hadů bojejí. Bojejí se toho, jak jsou hadi mrštný a rychlý, bojejí se jejich silnýho jedu. Ale tento strach není spravedlivý! Vezmeme užovku stromovou, krásný had, který bohužel vymírá. Pokud jí spatříte a pohlednete jí do očí, vidíte kulaté zornice, které se na vás "usmívají". Tyto hadi si lidskou nenávist nezaslouží. Ale většina lidí je nesnáší stejně, jako napříkad zmije.
Teď přichází na řadu dosazování. Co vznikne, až dosadíme Svatou Mařku do hadího seznamu? Moje vlastní zkušenost ze dne 10.05.2010 dokazuje to, že Svatá Mařka je příbuzná z hady. Za prvé: Pořád vysouvá jazyk ven a pohybuje s ním nahorů a dolů. Co to znamená? K dýchání využívá nejen nos, jako normální lidi, ale i jazyk, jako její vzdálené příbuzné hadi. V přibězích jsou hadi záporní. Je Svatá Mařka záporna? Samozřejmě, že ano! Teď přijdem k tématu oči. Má Svatá Mařka štěbřinaté zornice? Ne. V tomto okamžíku se jí asi hlásila její lidská část. Má normální, lidské oči, které ale mají tmavě zelenou barvu. Barvu hadí kůže. Korunku jejím smyslům nasadí její divná "oční vada". Má asi 5cm tlusté skla u brýlí a ještě k tomu musí používát lupu. Bez ní nevidí ani na metr. Je známo, že hadi mají slabý zrak, je možné, že tím, že se narodila Svatá Mařka se její vrozený hadí zrak ještě zhoršil??

Myslíte si taky, že je Svatá Mařka nějak příbuzná z hady? Pište komentáře!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.